dluhopisy
Zajímá vás zhodnocení finančních prostředků formou investování?
V takovém případě bychom upozornili, že naše mateřská společnost XP group, a.s. vydává dluhopisy.
Matka emituje dluhopisy se splatností 2 až 4 roky a se zhodnocením uložených finančních prostředků úrokem ve výši 7,5 až 10,5 % p. a.
Úroky jsou vypláceny jednou ročně vždy ve výročí emise.
Vzhledem k nízkým úrokovým sazbám, které aktuálně panují na trhu, se jedná o vhodný způsob zhodnocení finančních prostředků.
Výtěžek z prodeje dluhopisů bude použit na rozvoj a podporu zavedených firem, které se v rámci holdingu XP group zaměřují na služby v oblasti oceňování nemovitostí a v oblasti obchodu s nemovitostmi v zemích České republiky, Německa, Slovenska, Polska a v Rakousku. Připravuje také expanzi do zbylých zemí Evropské unie a následně i do celého světa.

O dluhopisech

Dluhopisy jsou finanční instrumenty, které zavazují emitenta vyplatit majiteli dluhopisů v daný den jistinu a úrok. Jde tedy o vztah na dobu určitou.
Úrok dluhopisů je vždy jasně dopředu dán a nemůže se změnit.
To je tedy oproti volně obchodovaným akciím největší výhoda dluhopisů – investor vždy dopředu ví, kolik vydělá.
Výhodnost dluhopisů spočívá také v tom, že jsou takzvaně bezpoplatkové. Za uzavření smlouvy o úpisu dluhopisů se neplatí žádný poplatek a stejně tak se neplatí žádný poplatek za vyplacení jistiny a úroků.
Je však nutné počítat se zdaněním úroků – daní ve výši 15%.

Dluhopisy – investovat může každý

Investice do dluhopisů je otevřená každému, kdo chce zhodnotit své finanční prostředky.
Jediným omezením je zákon o praní špinavých peněz – jde o zákonný rámec převzatý ze zahraničí, který zamezuje praní špinavých peněz.
K investici do dluhopisů není třeba živnostenského oprávnění ani jiné licence.

Riziko dluhopisů

Je důležité alokovat do dluhopisů pouze část portfolia, aby každý investor z hlediska rizika své investice diverzifikoval.
V době záporných či nulových úrokových sazeb jde však o výjimečnou příležitost, jak ochránit své úspory před inflací a zhodnotit je.